גרוס שמואל-אלימלך

שמואל-אלימלך, בן חיה ונתן-יהודה, נולד באוראדלא שברומניה ביום כ' בסיון תש"ת (27 ביוני 1948) להוריו ניצולי השואה, אשר איבדו את משפחתם במלחמה. בשנת תש"י עלה עם משפחתו לארץ. המשפחה התיישבה בהרצליה, שם למד בבית הספר היסודי "בר-אילן". בהיותו תלמיד טוב במקצועות הריאליים, המשיך את לימודיו התיכוניים בישיבת "תורה ומלאכה" בכפר אברהם, שם השתלם במקצוע המסגרות. הוא היה תלמיד טוב ושקדן, צנוע ונעים-הליכות. תמיד היה מוכן לעזור לזולתו והיה אהוב על חבריו ועל מחנכיו. בנעוריו היה חבר בתנועת הנוער "בני עקיבא", ובשנות בגרותו שימש כמדריך בקן.

שמואל גויס לצה"ל בשלהי ספטמבר 1966. בתחילת שירותו עשה בקיבוץ עין-הנציב יחד בני גרעין "מגשימים". אחרי-כן הוצב בחיל הרגלים, שם עבר את הקורסים הבאים: קורס מ"כ רובאי, קורס נהגי נגמ"ש, קורס מש"קי מקלעים וקורס מ"כים חי"ר. במלחמת ששת הימים השתתף בקרבות באזור אום-כתף.

בשלהי נובמבר 1969 סיים את שירות החובה ושוחרר. משיצא לחיים האזרחיים, נשא לאשה את חברת נעוריו רחל, וברבות הימים נולד לזוג בן שקראו שמו צבי.

כשפרצה מלחמת יום הכיפורים נשלח גדוד סיור 87, ששמואל השתייך אליו לחזית סיני. הוא השתתף בקרבות הבלימה נגד המצרים ובקרב על "החווה הסינית" במסגרת מבצע "אבירי-לב"- המבצע לצליחת התעלה. ביום שמחת תורה, הכ"ב בתשרי תשל"ד (18 באוקטובר 1973), בקרב להגנה על ראש הגשר פגע טיל מצרי פגיעה ישירה בנגמ"ש של שמואל והוא נהרג במקום. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בקרית-שאול (איזור 1, חלקה 5, שורה 3, קבר 7). השאיר אחריו אשה ובן, אב ואם. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.